تبلیغات
دنیای نرم افزار موبایل - آموزش خیاطی جلسه سی و سه تاسی و پنج آشنایی با رگلان ساده و پیاده نمودن مدل حاملگی، رگلان نیمه تنگ و كمینو (سرخود)
تبلیغات


آخرین مطالب

نظرسنجی
نظر شما درباره مجموعه آموزش زبان در خواب چیست؟لینکستان

طراح قالب
Powered By
RozBlog.COM

برای عضویت در خبرنامه و دریافت جدیدترین مطالب و عکس های داغ در کادر اول نام خود و در کادر دوم ایمیل خود را وارد نمودن و بر روی گزینه ارسال به خبرنامه کلیک نمایید.

Powered by WebGozar

برای جستجو در بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران محصول مورد نظر خود را وارد نمایید Google Pagerank, SEO tools Seo Monitorموضوع: آموزش خیاطی, نویسنده: مدیر تاریخ: 11:49 ب.ظ
http://up.iranblog.com/Files/798acc385d524e459019.gif

جلسه سی و سه
آشنایی با رگلان ساده و پیاده نمودن مدل حاملگی

برای بریدن یك پیراهن حاملگی رگلان كه معمولاً جلوی آن بسته می باشد. نخست برش گردی را كه از انتهای سرشانه به وسط كارور جلو و نزدیك كارور پشت باید باشد رسم می كنیم( بعداً از این برش به طف پایین و آستینف لباس چین می خورد) موارد رگلان معمولی را انجام داده برای سهولت كار دو طرف آستین مقداری كاغذ اضافه می گذاریم و دور كله آستین را هم نمی چینیم تا قسمت های خالی را به راحتی پر كنیم. چون آستین یك تیكه می باشد احتیاجی به جدا كردن آن نیست. بعد از انجام كار برش گردی را كه در آغاز روی بالاتنه رسم كردیم و اكنون به چهار قسمت شده می چینیم. پیش را به پیش و پشت را به پشت و سپس از سرشانه آنها را به هم می چسبانیم و قسمت بیرونی هر برش را با چرت مشخص می كنیم. برای چین دادن تنه های پشت و پیش را اوزمان داده و آستین را از دم دست تا زده طوری كه بالا حدود ده سانت باز شود قسمت خالی را با كاغذ پر كرده و با منحنی تو پرخط كش تیزی های بالای آستین را می گیریم وسط ده سانت باز شده را چرت زده كه با چرت سرشانه جفت می شود. دو درز پیش و پشت حلقه با دو چرت پیش و پشت بعدی برش گرد وسط جلو و پشت تنه با وسط جلو و وسط پشت برش گرد، بعد از چین دور تا دور لباس جفت می گردد. قسمتی از پشت برش گرد برای آنكه سر از آن عبور كند باز می ماند. به جای چین در تنه پشت و پیش، پیلی های دو قلو و یك طرف هم می توان داد. تكیه گرد بالاتنه از جلو دولا و معمولاً دو تا آنرا می بریم و نخست طوق یقه را به دوخته سپس قسمت بیرون آن را به داخل و روی تنه چرخ می كنیم.

   جلسه سی و چهار
آشنایی با رگلان نیمه تنگ

   جلسه سی و پنج
آشنایی با كمینو (سرخود)

برای داشتن یقه آمریكایی، پشت برگه یقه انگلیسی را به همان ترتیب چسبانده از لبه رو هم گرد، مقابل جادكه بالایی به دلخواه با منحنی توخالی به پایین یقه شكل می دهیم سپس پهنای مورد نظر انحنا را با منحنی پرخط كش به لبه بیرونی پشت برگه وصل می كنیم. با اتصال این خط به بیخ گردن یقه بدون پشت برگه می شود. این نوع یقه ها را می توان با خط منحنی كمی تو خالی از بیخ گردن تا شروع یقه از لب رو هم گرد از الگو جدا كرد، كه لبه پایین آن تیز می شود.


آستین كمینو و مدل بامرغك و بدون مرغك می باشد. از خط وسط كار، خط كاررو از پهلو به مقدار سایز به اضافه یک بیرون می بریم (این اندازه تا سایز 44 متوقف می شود) از بیخ گردن خطی به این نقطه كشیده و با حساب اندازه سرشانه و قد دست آن را ادامه می دهیم، مچ را با زاویه 90 درجه به مقدار 14 سانت از این خط می كشیم درز پایین آستین را از مچ تا سه سانت زیر خط كف حلقه آستین و گشادی مناسب لباس وصل می كنیم و از آنجا متناسب به پهنای پایین لباس می رویم. برای الگوی پشت كاغذی را زیر الگو قرار داده طوری كه خط وسط جلوی الگو بر لبه كاغذ زیر منطبق شود. بیخ گردن را 2 سانت و دم دست را هم 2 سانت بالال برده بهم وصل می كنیم طوق یقه پشت را مانند قبل می كشیم. الگو در قسمتهای دیگر مانند پیش می باشد. برای بالاآمدن آستین این الگو احتیاج به مرغك دارد. روی پارچه برشی 8 سانتی از تلاقی آستین با تنه به طرف بیخ گردن روی پشت و پیش می زنیم و با دو تیكه مثلثی كمبود زیر حلقه را جبران می كنیم. ضلع پایین مثلث را متناسب با درز بغل گرد می كنیم و یا لوزی می بریم برای آستین كمینوی بدون مرغك كه متداول تر می باشد محلی را كه از امتداد خط كارور بدست آورده ایم 5 سانت بالا برده و خطی را كه از بیخ گردن می آید از این محل عبور می دهیم، این عمل آستین را بالا برده و احتیاجی به مرغك نمی باشد ، در این حالت می توان درز آستین و درز بغل را به حالتهای گوناگون شكل داد.


می توانیم از انتهای سرشانه با خطی شبیه به حلقه آستین كه بعد از گذشتن از نقطه 4 سانت بالا آمده به ما بین خط آستین و تنه می رود آستین پیش را جدا كنیم و آستین پشت را هم بعد از اضافه كردن كارور به همان ترتیب برش بزنیم، سپس آستین را از درز وسط به هم چسبانده و با كاغذی كه به زیر كله آستین می چسبانیم آن را 4 سانت بالا برده و برآمدگی طرف پیش را 4 سانت و پشت را 3 سانت می گیریم و به آن شكل حلقه معمولی می دهیم ادامه خط وسط به طرف كله آستین چرت سرشانه می باشد. در صورت جدا كردن آستین باید در نظرداشت كه 4 سانت اضافه شده به كله آستین را منهای پهنای اپل از قد آن كم كنیم. كنترل می كنیم خط كف آستین از 22 سانت بیشتر نباشد در غیر این صورت آنرا بالا آورده و دو طرف حلقه را بر حسب اندازه حلقه آستین تنه پشت و پیش اضافه می كنیم. پایین آمدن بیش از حد خط كف آستین باعث كشیدگی زیر آستین می شود و در صورت زیاد گشاد كردن درز بغل این عمل موجب می شود. برای چین آستین می توان آنرا به مقدار مناسب برش داده و باز كرد. برای پیلی هم محل و تعداد پیلی ها را مشخص كرده، برش زده و متناسب باز می كنیم سپس با كاغذی كه زیرش می چسبانیم پیلی ها را بسته و دور تا دور كله آستین را برش می زنیم. نقاطی را كه پیلی روی هم می آید با چرت مشخص كرده گودی پیش را هم چرت می زنیم.
آستین سر خود را می توان روی الگو به مقدار دلخواه كوتاه كرد. بهتر است كه لب آن را دوبل بدهیم. آستین كمینو را می توان شبیه به روش جلسه قبل تبدیل به آستین رگلان كرده برش بزنیم.
 


آموزش كامل خیاطی


برچسب ها : آموزش خیاطی,

صفحات وبلاگ

تبلیغات


منوی اصلی

موضوعات
موضوعات سایت
مطالب و مقالات ورزشی [1]
آموزش بدنسازی [5]
تبادل لینک و بنر [1]
راه های کسب درآمد از اینترنت [1]
دفترچه راهنمای نوکیا [1]
نرم افزار و کتاب مذهبی [24]
نرم افزار سونی اریکسون [22]
نرم افزار سایر گوشی ها [7]
نرم افزار اسلامی موبایل [49]
نرم افزار پاکت پی سی [19]
نرم افزار سامسونگ [11]
نرم افزار هک موبایل [6]
نرم افزار دیکشنری [6]
نرم افزار نقشه ها [19]
نرم افزار کامپیوتر [10]
نرم افزار موتورولا [3]
نرم افزار امنیتی [4]
نرم افزار اینترنت [3]
نرم افزار نوکیا [221]
نرم افزار جاوا [133]
بازی سونی اریکسون [5]
بازی سامسونگ [1]
بازی موتورولا [1]
بازی نوکیا [13]
بازی جاوا [5]
تم سونی اریکسون [17]
تم سایر گوشی ها [1]
تم سامسونگ [1]
تم ال جی LG [1]
تم موتورولا [2]
تم نوکیا [59]
آهنگ اس ام اس [10]
آهنگ بی کلام [1]
آهنگ مذهبی [1]
ترفند کامپیوتر [15]
ترفند موبایل [52]
کتاب موبایل ebook [5]
اس ام اس مناسبتی [5]
اس ام اس عاشقانه [5]
اس ام اس سرکاری [3]
اس ام اس خنده دار [18]
بررسی سونی اریکسون [141]
بررسی سامسونگ [290]
بررسی موتورولا [179]
بررسی ال جی [82]
بررسی پن تک [37]
بررسی نوکیا [130]
بررسی اپل [3]
کلیپ حادثه ای [25]
کلیپ خنده دار [1]
کلیپ ایرانی [39]
مدل لباس [9]
عکس بازیگران [11]
فول آلبوم [10]
عکس متفرقه [19]
خواص خوراکی ها [28]
آموزش خیاطی [23]
مطالب جالب [8]
داستان [1]
فروشگاه دنیای موبایل [289]
محصولات نرم افزار کامپیوتر [15]
محصولات بازی و سرگرمی [15]
محصولات آموزش زبان [21]
محصولات آموزشی [183]
محصولات موبایل [52]

پیوند روزانه
مرکز آگهی و تبلیغات رایگان
فرصت استثنایی بازاریابی و تجارت پردرآمد
ابزارک (ابزارهای رایگان وب)
آگهی سه ستاره رایگان ؛ تبلیغات ویژه
تبلیغات رایگان - ایستگاه پیام
ایران تج
تبادل لینک
سیستم تبادل لینک پائیز
(( پایگاه خبری و سرگرمی ایرانیان ))
کلیپ های کمیاب موبایل
افزایش بازدید و ترافیک سایت شما
دنیای عکس,مدل و مطالب زناشویی
مدل لباس مجلسی
«$بهترین تصاویر هالیوودی$»
*ღ*بزرگترین مرکز دانلود برنامه های موبایل*ღ*
تبلیغات عکسدار و متنی رایگان در بازار ایران
جدیدترین عکس ها و اخبار از دنیای هالیوود
"دانلود عکس و فیلم ایرانی وخارجی و..."
پربازدیدترین ایستگاه دانلود،عکس ،جک
دانلود جدیدترین فیلم ها ونرم افزارها
***گالری عکسهای شیراز پیک ***
.:|كوچكترین منبع عكس ودانلود|:.
معرفی وبلاگ و سایتهای داغ داغ
پـار30 پیکس|مرجع عکس پارسی
سایت آرایشی و زیبایی دختر روز
بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران
:.اگهی7 ستاره100% رایگان :.
با کلاس ترین مدلهای لباس زنانه
((----- دنیای فشن و مد ----- ))
دنبال هر چی میگردی اینجاس!
[ بهترین قالب های وبلاگ ]
[ بهترین قالب های وبلاگ ]
[ خدمات وبلاگ نویسان جوان ]
[ بهترین سرویس وبلاگ دهی ]
[ سیستم کسب درآمد ]

آرشیو

فروشگاه سایت
نرم افزار های کمیاب